Izcili vēstures liecību vietu ceļojumi

Latvija ir zemes valsts, kas bagāta ar vēstures liecībām. Tā ir kā vēstures un kultūras muzejs Latvijas teritorijā – šeit ir saglabājušās daudzas būvkultūras ainavas, kuras svedina uz seniem laikiem un faktiem. Šajā valstī ir daudz ne tikai vēsturiski, bet arī kultūrno vietu, kas ir jāapmeklē.

Lai izbaudītu vēsturiskās liecības maksimālā līmenī, labākais veids ir izmantot ceļojuma gida pakalpojumus. Tiesa, pašiem ir iespējams noskaidrot vēsturisko faktu un vietu informāciju, taču profesionālis gids var sniegt plašāku izpratni un interesantas detaļas par vēsturi.

summer.lv ir ceļojumu aģentūra, kas piedāvā ne tikai tūrisma pakalpojumus, bet arī gida pakalpojumus. Tā kā ceļojumu aģentūra jau gadu desmitiem darbojas Latvijā, viņu gidi ir zinoši un izpratīgi par Latvijas vēsturi un kultūru. Ieskaitot speciālistus, kuri var stāstīt arī vairāk par vēsturiskajām vietām, kā arī par mūsdienīgajām aktivitātēm un pasākumiem.

Izcili ceļojumi pa vēstures liecībām Latvijā

Latvijā atrodas daudz istoriski nozīmīgu un interesantu vietu, kas piedāvā iespēju izzināt mūsu valsts vēsturi. Ceļojot pa šīm vietām, var piedzīvot aizraujošas un neaizmirstamas emocijas.

Vēlējoties iepazīt senču cienījamāko vietu, noteikti jādodas uz Rīgas Vecpilsētu ar savu tūristu ievērojamo vēstures liecību klāstu un plašajām iespējām. Ekskursijas pa pilsētu sniegs ieskatu Rīgas vēsturē.

Ja interesē dažādu kultūru un ticību saliedēšanās vēsture Latvijā, iesakām doties uz Aglonu baznīcu. Aglona ir lielākā Marijas Magdalenie baznīca Latvijā un to uzskata par vienu no nozīmīgākajām Marijas baltmaizes vietas Eiropā.

Arī Daugavgrīva ir vēsturisks novads ar senām ticības liecībām, kā piemēram, Daugavgrīvas katoļu baznīcu, kuras būvniecības process sākās jau 1761. gadā un šī bija pirmā katoļu baznīca mūsu zemē.

Droši vien vispārēji zināmi ir Jūrmalas kūrortpilsētas iespējas, kuras slavenu kūrortu ar slavenajām vēstures liecībām ir padarījušas par reģionāli nozīmīgu tūrisma objektu.

Latvijā ir daudzas citās vietas ar vēstures liecībām, piemēram, Rundāle ar savu pazīstamo pili, Bauska ar savu pili, Kuldīga ar savu Vecpilsētu. Kā arī var doties ceļojumā pa dažādām muzeju izstādēm, kas stāsta vienu vai otru vietējo vēstures notikumu.

Iepazīsti Latvijas senatni ar summer.lv

Vai zini, ka Latvijā ir vismaz 11 pasaules mēroga kultūras vērtības, kuras ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā? Ja esi ieinteresēts iepazīt šīs un citas vēsturiskās liecības, summer.lv ir tieši tas, kas Tev vajadzīgs!

Mūsu ceļojuma gidi ir eksperti savā jomā un zina visu par Latvijas kultūras un vēstures mantojumu. Viņi zina ne tikai faktus, bet arī aizraujošus stāstus un interesantas detaļas, kas padarīs Tavu ceļojumu vēl interesantāku.

Lai iepazītu senatni vēl ērtāk,summer.lv piedāvā dažādus ceļojumu variantus – no pastaigu ekskursijām pa Latvijas vecpilsētām līdz garākiem braucieniem, lai apmeklētu tādas vietas kā Cēsu pils, Turaidas pils, Rundāles pils un daudzko citu.

Lai paliktu atmiņā kā kvalitatīvs un neaizmirstams piedzīvojums, summer.lv garantē, ka tavs ceļojums būs tā vērts. Gaidām Tevi, lai kopā iepazītu Latvijas senatni!

 • Vadītāja pakalpojumi uz laiku
 • Tūrisma uzņēmēju pakalpojumi
 • Tiltu tranzīta un salāpaslaikā pa laivām

Labi zināmi vēstures liecību apskates objekti Latvijā

Latvija ir valsts ar daudziem vēsturiskiem objektiem, kuri ir vērtīgi arhitektūras un kultūras vēstures izpratnei. Daži no tiem ir kļuvuši par populāriem tūristu piesaistes punktiem un bieži tiek iekļauti tūrisma maršrutos.

 • Rīgas Vecrīga – Vecrīgas ielās vēsture un mūsdienu dzīve spēj harmoniski sadzīvot. Vecās un jaunās arhitektūras apvienojums, dzīvojamie mājas un tirdzniecības centri, senās ostas liecības un modernie būvprojekti – viss šajā vietā ir aizraujošs un vērtīgs apskates objekts.
 • Kuldīgas Vecpilsēta – Vecpilsēta ir viena no Latvijas senākajām pilsētām un tajā ir saglabājušās vēsturiskas celtnes, kuras var apskatīt, staigājot pa ieliņām un laukumiem. Kuldīgas Vecpilsētas zemi var apskatīt no Zviedru ielas bruģējuma – šī ir kupla un aizraujoša pieredze.
 • Kokneses pilsdrupas – Kokneses pils ir viena no Latvijas viduslaiku pilsdrupām un tās drupas ir iespaidīgas. Kokneses pils būvēta 1300. gadā un bija viena no lielākajām un tehnoloģiski jaunākām pilsētu pilsētās. Šodien tās dzīvojamās telpas un koka konstrukcijas ir dabiski dekorētas ar kapenes paneļiem un nojumēm.

Šīs nav visas vēsturiskās vietas Latvijā, taču tie ir tikai daži no labi zināmiem tūristu piesaistes punktiem. Ja vēlaties uzzināt vairāk par vēsturiskajiem objektiem Latvijā, apmeklējiet Viļņu.lv mājas lapu.

Ieskats vēstures notikumos – pieredzes stāsti no ceļotājiem

Evija: Ceļojot pa Latviju, es atklāju daudzus notikumus un vēsturiskus vietējos. Viens no maniem iecienītākajiem bija Siguldas pilis, kur es izpētīju Livonijas ordeņa vēsturi. Pils pašā vidū atradās izstāžu centrs, kur bija iespēja iepazīties ar svarīgiem notikumiem un dokumentiem, kas saistīti ar ordeņa un Livonijas vēsturi. Es

arī devos uz Siguldas kalnu, kur bija skaists skats uz Gaujas ieleju un turpat blakus bija turisma informācijas centrs.

Andris: Mans ceļojums notika pa Vidzemes krastu, kur apmeklēju Salacgrīvas, Saulkrastu un Cēsu pilsētas. Ciemojoties Cēsīs, es izpētīju Livonijas karalistes laikmetu, pastaigājos pa vecpilsētu un apmeklēju Cēsu pili. Tur redzēju skaistus pilsētas skatus no skaistākajiem skatu torņiem. Protams, es izbaudīju arī vietējo virtuvi un atklāju vēsturisku dabu, kas pārsteidza mani ar to skaistumu un unikālo vēsturi.

Maija: Mans pēdējais ceļojums bija uz Turaidas pilskalnu, kur es uzzināju interesantu stāstu par Māras zīmi. Pilsētas muzejs atradās tūristu centra tuvumā, tāpēc es varēju izpētīt pilsētas vēsturi un apmeklēt daudzus apskates objektus. Es arī izbaudīju skaistus skatus uz Gauju un tās ieleju no Turaidas pils. Tas bija neparasts ceļojums, jo es apmeklēju vēsturiskas vietas, kurās varēju iepazīties ar vietējo vēsturi un iemācīties pārsteidzošas detaļas, kas nav pieejamas grāmatās.

 • Evija izpētīja Siguldas pilij un tās vēsturiskajam izstāžu centrā.
 • Andris izstaigāja Cēsu vecpilsētu un apmeklēja Cēsu pili.
 • Maija apmeklēja Turaidas pilskalnu, uzzināja par Māras zīmi un izbaudīja skatus uz Gauju ieleju.

Nezināmi vēstures liecību objekti, kurus vēl nav apmeklējis katrs ceļotājs

Latvija ir pilna ar vēsturiskiem objektiem un atrakcijām, kuras vēl nav pazīstamas publikai un pārsteidz ar savu unikālo vēsturi un kultūras mantojumu. Šeit ir daži nezināmi vēstures liecību objekti, uz kuriem noteikti ir vērts vērst uzmanību un apmeklēt tos.

 • Vienība Castle: Šis medību pilsētiņas liecinieks tika būvēts 1905. gadā un piedāvā iespēju apskatīt iespaidīgu pārvērtējumu vēstures periodos, kad to izmantoja kā pagaidu līdzekli vēlākie Krievijas impērijas dienvidu karagājieni. Apmeklējot pili, var iepazīties ar tās vēsturisko nozīmi un arhitektūras smalkumiem, kas vienādi intriģēs jebkuru kultūras vēsturnieku un ģimenes atpūtnieku.
 • Marijas kapela: Marijas kapela atrodas Mālpils novadā pie Laudas avotiem. Kapelu mūsdienās izmanto par skaistu un neparastu pasākumu vietu, bet kopš tās izveides 19. gadsimta beigās tā ir bijusi svarīga reliģiskā nozīmības vieta. Kapelas laikā izmanto koka konstrukciju un tā interjeram ir īpašs burvīgums; tajā ir sienas un griesti, ko rotā daudzveidīgas krāsas un burtu jostas, uzsaukumi un citas dekoratīvas detaļas.
 • Parka muzejs “Čiekurkalns”: Muzejs ir vienlaikus arī parks, kas atrodas Kandavas novadā. Tas sniedz iespēju ceļotājiem kā pilnīgi izprast to, kāda bija dzīve agrīnajos mūsu zemes vēstures periodos. Parka atrakcijas un muzeja eksponāti ir iekārtoti tieši tāpat kā agrīnā viduslaikā, kas padara to aizraujošu un interaktīvu vietu visai ģimenei.

Šie vēstures liecību objekti Latvijā ir tikai daži no nezināmiem nokrāsojumiem, kas patiešām ir ieteicams apskatīt un iepazīt. Katrs ceļotājs atradīs to, kas viņu interesē, un atklās jaunas idejas par mūsu zemes kultūras mantojumu. Ārkārtīgi svarīgi ir uztvert vēsturisko mantojumu kā nepieciešamu un vērtīgu daļu no mūsu kolektīvās pieredzes un turpmākajiem vedņu paaudzēm atstāt to neaizsargātu un nemainītu.

Like this post? Please share to your friends: